Життя ОКП
Здобувачі освіти Шандриголівського ліцею ОКП с.Рубці вітають із Днем батька
4 червня - День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України




Зі святом!
23 травня - День Героїв
День Героїв – це подія, що відзначається в Україні 23 травня на честь вшанування подвигу українських воїнів, які загинули, захищаючи незалежність та територіальну цілісність країни. Цей день також вшановує героїв минулих поколінь, які віддавали своє життя за Україну. Тому в ОКП с Рубці соціальний педагог, Ведь Світлана Володимирівна, провела годину спілкування, на якій учні згадали подвиги лицарів Київської Русі, козаків Гетьманщини, воїнів УПА, діячів ОУН, а також воїнів, які боролися за незалежність України у ХХ столітті й продовжують боротися за свободу зараз, захищаючи Батьківщину. Учні дійшли висновку, що усіх Героїв крізь покоління об’єднує щира любов до рідної землі, до України. Любов, що більша за життя.
ЧЕСТЬ І СЛАВА ГЕРОЯМ!

Година психолога
«Ден і Рора - історія їхнього протистояння корпорації стресу»
Для учнів (9 чол.) Рубцівського ОКП 23.05.2024 року в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», за ініціативи першої леді України Олени Зеленської була проведена година психолога «Ден і Рора - історія їхнього протистояння корпорації стресу». Діти переглянули серії освітнього серіалу з участю Дена і Рори і зробили висновок, що важливо пам’ятати, що кожен може навчитися управляти стресом, а значить – впливати на свій стан і настрій. Діти спробували попрактикуватися виконувати один із варіантів техніки психологічної самодопомоги. Дихання – це перше, про що варто згадати під час тривожного стану або того моменту, коли вас застали зненацька погані новини. Це проста техніка дихання «4-7-8». Вона допомагає повернути контроль над емоціями, позбутися емоційної напруги, опанувати стрес та заспокоїтися перед сном.
Година психолога
«Визнання невеликих досягнень як крок до великих змін»
На годині психолога тема якої була «Визнання невеликих досягнень як крок до великих змін» для учнів Шандриголівського (7 учнів) та Рубцівського ОКП 22.05.2024р. психологиня Зінаїда Мартиненко акцентувала увагу на тому, що важливо помічати і визнавати свої власні досягнення та успіхи, навіть зовсім маленькі. Діти поділились своїм унікальним досвідом, торкнулись теми знецінення власних досягнень і дійшли висновку, що дуже важливо цінувати свою самоцінність, вірити в себе, в свої можливості.
Психологом Оленою Миколаївною з Міжнародного Медичного Корпусу була проведена Арт-терапія "Настрій в кольорі".


З Днем вишиванки!
З Днем матері!
День Європи
9 травня у ОКП села Рубці відзначили День Європи. Соціальний педагог (Ведь С.В.) провела годину спілкування "В Європу з Україною в серці" приурочену святу. Учні дізналися про про історію європейської інтеграції та, як народи, що свого часу ворогували, зуміли об’єднатися заради спільного майбутнього.

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років
Сьогодні, 8 травня, в Україні відзначається День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Вперше з часів завершення найкривавішої війни в історії людства ми святкуємо День перемоги над нацизмом саме 8 травня - у день капітуляції нацистської Німеччини.
Україна як невід’ємна частина великої європейської родини разом з усім цивілізованим світом вшановує пам’ять тих, хто став жертвою змови двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного у Німеччині та комуністичного у СРСР.
В цей день для здобувачів освіти Шандриголівського ліцею ОКП села Рубці проведена низка заходів для вшанування пам'яті жертв Другої світової війни. Під керівництвом Ведь С.В. відбувся захід «День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні»; а соціальний педагог Штепа О.П. провела виховний захід «Мій прадід - учасник Другої світової війни». Учнями була проведена пошукова робота, під час якої вони дізналися про своїх рідних, які брали участь у Другій світовій війні. Згадано про страшні наслідки війни, загибель мільйонів людей, зруйнованих міста та села, та віддано шану тим, хто віддав своє життя за свободу. Також звернули увагу на сучасні виклики, з якими стикається Україна.
Соціальним педагогом ОКП села Шандриголове, Погорєловим О.М., проведена виховна година «Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війни твоє життя, людино!». Під час заходу учні ознайомилися з історичними подіями 1939 - 1945 року, продекламували вірші відомих поетів про Другу світову війну, переглянули відеоролик «Ми пам'ятаємо своїх героїв». На захід була запрошена сільська бібліотекарка Волошина О.І., яка розповіла, що 07 травня 2024 року, виповнюється 10 років з дня трагічної загибелі нашого односельця Сала Валерія Володимировича – волонтера, який відкрито виступав проти псевдореферендуму 2014 року, посмертно нагороджений медаллю УПЦКП "За жертовність та любов до України". Вічна пам'ять Герою! Усі присутні вшанували пам'ять односельця Сала Валерія Володимировича та всіх військових і цивільних жертв війни хвилиною мовчання.




Великдень
Великдень є одним з найважливіших і найсвітліших свят. Воно відзначається у багатьох країнах світу з великою урочистістю і радістю. Протягом віків воно стало не лише релігійним обрядом, але й символом відродження, надії та єднання.
Напередодні Великодня для здобувачів освіти Шандриголівського ліцею ОКП села Рубці соціальний педагог Світлана ВЕДЬ організувала творчу майстерню з писанкарства. В цікавій формі учні дізналися про історію виникнення свята, про традиції та святкування. Також розповіли, які традиції існують в їхніх родинах. Провели битву крашанками, виготовленими власноруч.
Святкування Великодня зближує, навчає та надихає наші душі до нових звершень. Воно нагадує нам про важливість віри, надії та єднання.

Година психолога в ОКП села Шандриголове
Керування реакціями людини відноситься до уміння контролювати свої емоції та реакції на різні події та ситуації. Це включає усвідомлення своїх емоцій, вміння керувати стресом, вирішувати конфлікти конструктивно та взагалі володіння навичками саморегуляції.
На годині психолога 30.04.2024 року психологиня Зінаїда Мартиненко запропонувала учням Шандриголівського ОКП (6 учнів) та соціальному педагогу за допомогою практичних вправ попрактикувати керування власними реакціями. Діти згадували ситуації і відслідковували свої реакції та емоції під час того як розповідали про них.
У екстремальних ситуаціях керування реакціями людини стає критично важливим для збереження життя та безпеки. Це включає здатність зберігати спокій та ясний розум, приймати швидкі та обдумані рішення, дотримуватися безпечних процедур та діяти ефективно в умовах стресу та небезпеки. Тренування, підготовка та практика можуть допомогти людині зробити адекватні реакції в екстремальних обставинах.
![]() | ![]() | ![]() |
---|---|---|
![]() | ![]() | ![]() |
29 квітня – Всеукраїнський день футболу
⚽️ 29 квітня 1992-го, національна збірна України провела свій перший матч. Зустріч в Ужгороді з Угорщиною.
⚽️ Відтоді дата 29 квітня відзначається як Всеукраїнський день футболу. Вона нагадує історичне минуле й той шлях, який пройшов футбол України за майже три десятиліття самостійного існування.
🥳 Здобувачі освіти ОКП Шандриголівського ліцею с. Шандриголове вітають всіх любителів найпопулярнішої гри!

«Чорнобиль не має минулого часу»
Чорнобиль… Сьогодні це слово знає увесь світ. Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок. 26 квітня – день, коли вся Україна та весь світ згадують подію, яка назавжди змінила історію - аварію на Чорнобильській атомній електростанції.
На ОКП Шандриголівського ліцею були проведені виховні заходи, присвячені вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, розвитку компетентності учнів в питаннях збереження екології.
Соціальним педагогом Погорєловим О.М. в ОКП с. Шандриголове проведена виховна година «Чорнобиль не має минулого часу», а для здобувачів освіти ОКП с. Рубці соціальний педагог Ведь С.В. та сільський бібліотекар Гусак Я.В. провели виховний захід «Чорнобильська катастрофа – трагедія століття».
Вшановуючи пам'ять про Чорнобиль, ми акцентуємо на важливості пам'яті про страшні наслідки трагедії та прагненні до безпечного та стійкого майбутнього!
Дякуємо всім, хто виявив жертовність та мужність, виконуючи свій професійний і громадянський обов’язок, беручи участь у ліквідації наслідків цієї аварії.
Дякуємо Збройним Силам України за захист української землі від окупанта!


Міжнародний день Землі
Кожного року 22 квітня відзначається Міжнародний день Землі – свято природи, яке нагадує про важливість збереження нашої планети та її ресурсів. Цей день започаткований з метою підкреслення проблем екології, привернення уваги до потреби збереження природи та є нагадуванням про те, що планета Земля – це наш дім, і ми всі маємо обов'язок берегти її ресурси.
В цей день соціальним педагогом ОКП Шандриголівського ліцею село Шандриголове Погорєловим О.М. була проведена виховна година "Хай живе загальний мир у всьому світі". На заході педагог розповів, як святкують День Землі, що означає ця подія і чому кожному з нас необхідно про неї пам'ятати. Учні переглянули та обговорили відеоролик "Колокол Миру", склали "Практичні поради на кожен день, як бути дружнім до довкілля". На передодні, 19 квітня 2024 учні здійснили ще й літературну подорож "Краса природи мовою поетів" , під час якої учні продекламували вірші українських поетів про природу та Україну.
Здобувачі освіти Шандриголівського ліцею ОКП села Рубці (соціальні педагоги Ведь С.В. та Штепа О.П.) організували акцію висадки дерев «Зроби нашу планету зеленішою!». Цей захід не лише один з кроків на шляху до сталого майбутнього, а й свідчення щирої віри сьогоднішніх українців у краще, вільне й незалежне майбутнє нашого народу і нашої держави, що залишиться поколінням наших нащадків. Яскравий доказ того, що екологічне благополуччя планети – у наших руках.
Зробімо планету чистішою!



Виховна година "Що відноситься до пам'яток культури?"
до Дня пам'яток історії та культури України та Міжнародного дня пам'яток та історичних місць
18 квітня 2024 року соціальним педагогом Погорєловим О.М. була проведена виховна година "Що відноситься до пам'яток культури?" до Дня пам'яток історії та культури України та Міжнародного дня пам'яток та історичних місць. На заході учні переглянули відеоролик "Культурні пам'ятки України відомі на весь світ", слайди "Пам'ятки історії та культури України і світу". Виконали онлайн - тест "Пам'ятки історії та культури України".
Здобувачами освіти Шандриголівського ліцею села Рубці були підготовлені цікаві повідомлення про визначні історичні місця України. А соціальні педагоги Ведь С.В. та Штепа О.П. розповіли про історичні події сивої давнини, та здійснили віртуальну подорож пам'ятками культури України.


"Хай не палають пожежі ніколи... Ні в наших домівках, ні в лісі, ні в полі"
17 квітня 2024 року соціальним педагогом Погорєловим О.М. була проведена виховна година "Хай не палають пожежі ніколи... Ні в наших домівках, ні в лісі, ні в полі" до Дня пожежної охорони України. На заході учні пригадали правила протипожежної безпеки: "Будьте з вогнем обережні, вивчіть правила протипожежні", переглянули відеоролик "Пожежа - причина та наслідки", учень 11 класу Гавриш С.Е. провів урок, як правильно користуватися вогнегасником, пригадали номера телефонів Державних служб: 101, 102, 103, 104.


Година психолога
«Робота з тілом як здобуття внутрішніх ресурсів»
Година спілкування «Робота з тілом як здобуття внутрішніх ресурсів» з учнями Шандриголівського (6 учнів) та Рубцівського (7 учнів) ОКП 16.04.2023 року пройшла з акцентом на практичне відпрацювання навичок спрямованих на допомогу тілу. Психологиня ознайомила дітей з правилами при роботі з тілом у стресі та методиками швидкої допомоги. Тіло потребує постійного піклування і підтримки для того, щоб потім бути таким джерелом підтримки для самої людини.
Творча майстерня "Політ у космос"
12 квітня – День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики. Це свято започатковане Леонідом Кучмою 13 березня 1997 року. Його мета – вдячність працівникам української космонавтики за старанну працю у створенні техніки, проведенні наукових досліджень тощо. Адже саме українцям належить ідея міжпланетних перельотів й розвинення ракетної теорії.
Цей день не лише відзначає досягнення в області авіації та космонавтики, а й надихає нас мріяти про нові висоти та зоряні простори. Далекі зірки, кольорові галактики, інші планети завжди здаються чимось загадковим та фантастичним. До цього дива наблизились здобувачі освіти ОКП Шандриголівського ліцею села Рубці разом із соціальним педагогом Ведь С.В. під час творчої майстерні «Політ у космос».

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, який відзначається за ініціативою ООН. Це пам'ятна дата, яка відзначається на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців. Саме цей день входження американців на територію Бухенвальду – і був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів».
На теренах ОКП Шандриголівського ліцею села Рубці соціальний педагог Ведь С.В. провела бесіду «Пам'ятати заради майбутнього», щоб разом з усім світом вклонитися людям, які пройшли крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.
Історія тяжіє до повторів, тому людство не має права забувати її страшні сторінки.


«Здорова дитина – здорова країна»
Щоразу, коли ми говоримо про здоров'я, ми маємо на увазі щось більше, аніж просто відсутність хвороб. Здоров'я – це стан гармонії між тілом, розумом і душею. Від цього стану залежить наше фізичне, психічне та емоційне благополуччя. Саме тому важливо відзначати і підтримувати такі визначні дати, як Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру та Всесвітній день здоров’я.
8 квітня 2024 року в ОКП Шандриголівського ліцею села Шандриголове соціальним педагогом Погорєловим О.М. проведений спортивно-розважальний захід «Хочеш бути здоровим? Будь!». Учні переглянули відео «Відомі спортсмени України» та «Відомі спортсмени світу», відповіли на цікаві питання вікторини. Після уроків здобувачів освіти чекала руханка просто неба, ігри на силу та витривалість, «Вибивний» та футбол.
На теренах ОКП Шандриголівського ліцею села Рубці соціальний педагог Ведь С.В. організувала та провела Фестиваль ранкової зарядки «Здорова дитина – здорова країна», після розминки діти продемонстрували свої спортивні таланти.
Такі дні покликані для того, щоб іще раз закцентувати, що наше здоров'я – це найбільша цінність, яку ми повинні берегти та підтримувати протягом усього життя.
Будьте здорові!




КОНСТИТУЦІЯ ПИЛИПА ОРЛИКА
Конституція Пилипа Орлика є першою писаною конституцією в Східній Європі та однією з перших в світі. Вона гарантувала рівність перед законом, свободу слова та об'єднувала усі стани нашого суспільства. Цей документ відкривав новий етап у розвитку української державності та закладав основи для подальшого прогресу.
Прийнята у 1710 році, вона стала символом боротьби за права та свободи нашого народу. Навіть зараз, століттями пізніше, цей документ залишається джерелом натхнення для всіх, хто вірить у справедливість та демократію.
В цей день, для здобувачів освіти ОКП Шандриголівського ліцею села Рубці соціальними педагогами Ведь С.В. та Штепою О.П. проведена бесіда «Перша конституція Пилипа Орлика – основний закон державності»
У наш час, коли Україна проходить через складні випробування, Конституція Пилипа Орлика залишається невід'ємною частиною нашої національної ідентичності. Вона нагадує нам про те, що боротьба за свободу та гідність є безперервним процесом, який потребує постійного захисту та підтримки.



2 квітня – Міжнародний день дитячої книги
Книга! Вона поруч від самого народження. З нею можна мандрувати в минуле і в майбутнє. Вона розповідає про все на світі. Дитячі книги вбирають у себе цілий світ, їх герої проходять з нами через усе життя, даруючи чудові пригоди в дивовижних країнах, навчають життєвим принципам, добру, мудрості, силі, терпінню та кмітливості.
В ОКП Шандриголівського ліцею села Шандриголове соціальним педагогом Погорєловим О.М. проведено свято «Книга – друг і порадник». На заході учні ознайомилися з дитячими книжками сучасних письменників, пригадали прислів'я та приказки про книгу, продекламували вірші українських поетів про книги, виконали онлайн- тест «Книги – міст у світ знань».
Читаймо, занурюймося в безмежний океан яскравих історій, дивовижних пригод та подорожей на сторінках дитячих книг!


Година психолога «Турбота про себе»
Чому важливо знати про стрес і турбуватися про себе? Саме сьогодні, 02.04.2024 року на годині психолога «Турбота про себе», шукали відповіді на це питання.
Учні Рубцівського та Шандриголівського ОКП активно долучились до вправи «Абетка ресурсів», де на кожну літеру алфавіти діти шукали активності, які їм додають енергії та ресурсу і дають можливість попіклуватися про себе. Важливо кожного дня пам’ятати про турботу про себе і саме «Абетка ресурсів», якщо її розмістити на видному місці, кожного дня нагадуватиме вам про це. Головне виконувати щодня по 2-5 активностей з неї і ви побачите результат.
Бережіть себе та піклуйтесь про себе!
З ДНЕМ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ!
В Україні День Національної гвардії відзначається щорічно 26 березня. Це професійне свято всіх військовослужбовців і цивільного персоналу Національної гвардії України.
Сучасна Національна гвардія України − підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохоронні функції, була створена 12-го березня 2014-го року Законом України “Про Національну гвардію України”. До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверенiтет. День Національної гвардії як свято було засновано Петром Порошенком 18 березня 2015 року. Датою свята було вибрано 26 березня, в який раніше відзначали День МВС.
В цей день соціальним педагогом ОКП Шандриголівського ліцею с.Шандриголове Погорєловим О.М. проведена виховна година "Українці - нація героїв!", а здобувачі освіти ОКП Шандриголівського ліцею с.Рубці (соціальні педагоги Ведь С.В. та Штепа О.П.) створили відеовітання, де подякували нацгвардійцям за їхню службу.
Нехай швидше настане мир в нашій країні, а у серці - спокій. Слава Україні!

«За чисте довкілля»
Із приходом весни пробуджується природа, оживає земля, оновлюється і прагнення людей змінити життя на краще.
Так, принагідно до Всесвітнього Дня Землі, що відзначається 20 березня, на теренах ОКП Шандриголівського ліцею села Рубці стартувала акція «За чисте довкілля». Учнівська молодь на чолі із педагогами соціальними Ведь С.В. та Штепою О.П. та педагогами, які мешкають на території громади Кузнецовою О.В., Кузнецовим О.М., Лещенко О.І., Міщенко А.І., завзято взялися до роботи й очистили від сміття безпечні території села.
Значення таких заходів колосальне, адже вони не лише покращують стан довкілля, а й демонструють згуртованість нашого народу.
Пам’ятаймо, берегти і примножувати багатства рідного краю, дбати про стан довкілля – це обов’язок кожного з нас, і навіть війна не може зупинити українців у бажанні постійно робити свою країну гарнішою.
Зробімо Україну чистою!

"14 березня - День українського добровольця"
14 березня 2024 року на теренах ОКП Шандриголівського ліцею с. Шандриголове соціальним педагогом Погорєловим О.М. проведений урок мужності «Патріотизм немає віку!» до Дня українського добровольця. На уроці учні ознайомилися з історією свята, віршами Данила Тризуб-Незайла, Валерія Вітера, Олександра Паніна, Володимира Патола, проглянули відеоролик "Добровольці". На захід була запрошена сільська бібліотекарка Волошина О.І., яка продекламувала вірш Сергія Ущанівського "Добровольці", ознайомила з книгами, в яких вміщено матеріал про історію створення свята та вірші про Добровольців. В кінці заходу всі присутні вшанували пам'ять хвилиною мовчання всіх загиблих українських добровольців під час війни.
Для здобувачів освіти ОКП Шандриголівського ліцею с.Рубці соціальними педагогами Ведь С.В. та Штепою О.П. проведена виховна година «Поки є ви - незалежність існує»



«Поки є ви - незалежність існує»
До Дня українського добровольця для здобувачів освіти ОКП Шандриголівського ліцею методист ЦПР МАРКОВА Олена провела інтерактивний захід «Поки є ви - незалежність існує», покликаний щоб ще раз нагадати молоді хто ж такі українці.
Хлопці та дівчата говорили про героїзм українських воїнів. Активна життєва позиція, небайдужість, мужність та сміливість – це ті риси, які притаманні українським добровольцям. Мотивовані воїни та справжні патріоти стали прикладом мужності, стійкості та честі.




Година психолога
«Психологічні кордони: що і від кого захищаємо»
Чи замислювались ви, про свої особисті кордони? Кордони - це очікування і вимоги, які дають вам змогу почуватися безпечно і комфортно у стосунках з людьми. Учні Шандриголівського та Рубцівського ОКП сьогодні на зустрічі з психологом спілкувались саме про них. Тема години спілкування була «Психологічні кордони: що і від кого захищаємо». Діти дізнались про поняття кордонів, про те, які вони бувають (матеріальні, фізичні, психічні, емоційні), про ознаки того, що з кордонами щось не так, навіщо потрібні особисті кордони та як їх відстояти.





Шануймо спадок Кобзаря!
9 березня для здобувачів освіти ОКП Шандриголівського ліцею відбулися заходи з нагоди відзначення Дня народження Тараса Григоровича Шевченка – величної особистості в історії України, знаменного митця, художника і поета.
Соціальним педагогом Погорєловим О.М. в ОКП с. Шандриголове проведений захід «Великий Кобзар»: учні переглянули відеоролик «І мене в сім'ї великій...», виконали онлайн-тест «Життя та творчість Т.Г.Шевченка». Декламували вірші Тараса Шевченко. На захід була запрошена сільська бібліотекарка Волошина О.І., яка ознайомила учнів із книгами, які знаходяться у сільській бібліотеці.
Будь-який рядок із «Кобзаря» – це настанова від великого мислителя, це повчання від Батька нації, це біль та крик душі справжнього українця з чистою та щирою душею.
Учні ОКП с. Рубці (соціальні педагоги Ведь С.В. та Штепа О.П.) під час вікторини «Що ми знаємо про Шевченка» пригадали творчий шлях митця, провела віртуальну екскурсію по місцях, які пов’язані з ім’ям поета.
Тарас Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив українському народові: своїм сучасникам і нам, нащадкам. Будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину». Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар.


"Україна - єдина!"
З метою формування в учнів уявлення про український Крим, його місце та роль, зокрема в майбутньому; мінімізації дезінформації та маніпуляції серед молоді, соціальним педагогом Погорєловим О.М. була проведена година спілкування "Україна - єдина!" до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Учні переглянули фотоматеріали та відео, обговорили сучасну ситуацію на півострові. Пограли в гру "Мальовничі місця України".

Година психолога в Шандриголівському ліцеї
(ОКП села Рубці, ОКП села Шандриголове)
Година психолога для учнів це про приємне спілкування, позитив і щось цікаве. У вівторок 27.02.2024року психологиня Зінаїда Мартиненко запропонувала учням Шандриголівського та Рубцівського ОКП цікаву екскурсію у світ профорієнтації. Адже про вибір майбутньої професії людина замислюється тим чи іншим чином з дитинства, в молодшому шкільному віці це може бути просто дитяча мрія, в старших класах вже треба робити усвідомлений вибір і це не просто. Тому чим більше інформації ми можемо дізнатися про себе та про особливості професії, тим легше зрозуміти в якому напрямку рухатися.
Більше матеріалів з профорієнтації ви можете знайти на сайті https://hryoutest.in.ua/




"24 лютого - нація незламних"
23 лютого в ОКП Шандриголівського ліцею села Рубці прошов виховний захід "24 лютого- нація незламних."
Минає другий рік героїчного спротиву українського народу ворожій навалі. Цього страшного дня в кожну оселю, у кожну українську родину ввірвалися зло, а з ним – біль, сльози, втрати й розруха… Водночас біда згуртувала та мобілізувала, додала відваги, навчила за жодних обставин не втрачати людяність, віру у власні сили й незламність наших воїнів – захисників і захисниць. Після перегляду відеопрезентації, обговорення подій цього страшного року учні зазначили, що ми продовжимо жити і цінувати кожен момент життя – трудитися, навчатися щоб допомогти своїй країні і відчувати вдячність до тих, хто нас захищає. Бо це війна не лише за національну ідею, суверенність і демократичні цінності, це нещадна битва за історичну справедливість і демократичне майбутнє для нинішнього та прийдешніх поколінь. https://www.youtube.com/watch?v=oRaTmT055s4

21 лютого - Міжнародний День рідної мови
Мова – це історія та маркер ідентичності свого народу, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції етносу. Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд.
21 лютого, до відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилися здобувачі освіти ОКП Шандриголівського ліцею. На чолі із соціальним педагогом Погорєловим О.М. (ОКП села Шандриголове) здобувачі освіти створили усний журнал «З Днем рідної мови!», доступний за покликанням https://youtu.be/NoahkTXFtJk?si=4u5A8r8WoAVWix6s. А соціальні педагоги Ведь С.В. та Штепа О.П. (ОКП села Рубці) організували для учнів мовний квіз «Мова - це скарб нації»: учні розгадували загадки, ребуси, кросворди, давали відповіді на питання мовознавчої вікторини.
Шануйте і любіть рідну українську мову, бережіть її в усій чудовій красі і для себе, і для наступних поколінь. Адже мова – це не тільки засіб спілкування. Це код нашої нації. Символ протистояння окупантам не одну сотню років. Гарант державності, незламності, сили духу та гідності українського народу. Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини!



20 лютого – День пам`яті Героїв Небесної Сотні
Ми вшановуємо відвагу, силу духу наших громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Цьогоріч ми вдесяте вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вдесяте в умовах війни з росією.
Здобувачі освіти ОКП Шандриголівського ліцею на теренах села Рубці та села Шандриголове, разом із соціальними педагогами, під час виховних заходів «Герої не вмирають. Вони з гори тримають небо над Україною» (соціальні педагоги Ведь С.В. та Штепа О.П.) та «День пам'яті Героїв Небесної Сотні» (соціальний педагог Погорєлов О.М.) вшановують світлу пам’ять захисників, які своїм подвигом надихнули сотні тисяч українців на боротьбу із зовнішньою агресією. Завдяки їхній самопожертві ми маємо унікальний шанс змінити країну на краще!
Ми віримо, що Україна житиме в мирі, розвиватиметься та рухатиметься в обраному європейському напрямку.
Як би не було складно, які б ще випробування не випали на нашу долю, переконані – попри всі труднощі та виклики ми переможемо!
Слава Україні! Слава її Героям!






День затвердження Державного Герба України
19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб, як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.
Тризуб був і залишається символом прагнень нашого народу до волі, незалежності та процвітання. Він символізує для українців в усьому світі нерозривний зв’язок із Батьківщиною.
До Дня затвердження Державного Герба України на теренах ОКП Шандриголівського ліцею проведені виховні заходи «Державний герб України - символіка, історія та значення» (село Рубці, соціальні педагоги Ведь С.В та Штепа О.П.) та «Герб - емблема, особливий спадковий знак» (село Шандриголове, соціальний педагог Погорєлов О.М.)
Шануймо наші державні символи! Не дамо нікому знищити та загарбати нашу Українську волю, силу духу та нашу незалежність!

"Герб - емблема, особливий спадковий знак"
19 лютого 2024 року соціальним педагогом Погорєловим О.М. була проведена виховна година "Герб - емблема, особливий спадковий знак" до Дня Державного герба України. Під час заходу учні дізналися про історію створення тризуба - Українського Герба. Продекламували вірші "Герб" Н.Поклад, "Тризуб" В.Паранової. На захід була запрошена сільська бібліотекарка Волошина Олександра Іванівна, яка ознайомила учнів з книгами, в яких вміщена інформація про історію створення тризуба, що він означає.


"Україна-єдина!"
16 лютого 2024 року, українці втретє в історії відзначають День єднання – свято духовної єдності й консолідації українців, єдності усіх українських земель, яке нагадує нам, що всі ми один народ – і в єднанні наша сила!
З нагоди Дня єднання в ОКП Шандриголівського ліцею с.Шандриголове соціальним педагогом Погорєловим О.М. була проведена виховна година "Україна - єдина!". Під час заходу була проведена вікторина "Свою Україну любіть!", обговорювалися питання історії свята, змісту та його значення для всіх українців. Учасники заходу дійшли висновку, що навіть зараз, у нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити у непорушну територіальну цілісність України, адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто зараз веде запеклу боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави.

Зустріч з психологом:
"Злість та що з нею робити»
16.02.2024 року відбулася зустріч здобувачів освіти ОКП села Рубці та ОКП села Шандриголове з психологом Мартиненко Зінаїдою Миколаївною, на якій говорили про «Злість та що з нею робити».
Тема цікава і як виявилось актуальна, бо під час війни, різких змін, стресу, підвищення проявів злості та гніву у дітей виправдано втратою ними безпеки та зміною звичного ритму життя. Це захисні прояви злості як реакція на загрозу. Також познайомились зі способами швидкої допомоги у разі спалаху злості.
Злість та гнів може давати багато енергії для руху та активності, тому іноді важко зупинитись та перейти у спокійний стан. Гарно, якщо злість можна використати як мотивацію та скерувати на певні дії, створення чогось, конструктивну поведінку. Злість може допомагати у змаганнях, спробі довести якусь справу до кінця. Допомагає тримати власні кордони, захищати те, що цінно та важливе, працює “на боці людини”.
Тож бережіть себе і вчиться керувати своєю агресією конструктивно!


30.01.2024р. година психолога на ОКП села Рубці
Зустріч з психологом – це завжди цікаво і весело, навіть коли теми не веселі! Темою сьогоднішньої зустрічі було «Чи нормально боятися, коли страшно?». Страх-це базова емоція, що вбудована в кожну людину від народження. Діти активно відповідали на питання, ставили реакції, хтось погоджувався, хтось ні, дехто наводив свої приклади, коли стикався з реальними чи уявними страхами. Таким чином ми разом розібралися, що боятися, коли знаходишся в ситуації небезпеки, невизначеності та загрози, то нормально.



День пам'яті героїв Крут
29 січня українська громадськість відзначає день пам’яті героїв Крут. Подвиг студентів, які полягли у бою на Чернігівщині 1918 року, став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну. Бій під Крутами подарував Україні можливість звільнити Київ від більшовиків. Оборонці на чотири дні затримали ворога біля залізничної станції Крути й виграли для України час укласти мир із союзниками. Пізніше, завдяки цьому, вдалося врятувати від окупантів майже всю державу
Приклад цих молодих хлопців має надихати усіх нас у боротьбі проти того ж самого ворога, що і сто шість років тому. Але найбільшим нашим обов’язком є пам’ятати про їх подвиг. Подвиг, пам'ять про який наш народ проніс через десятиліття більшовицької окупації, яка намагалась стерти усіляку згадку про них. Але так і не змогла.
Здобувачі освіти ОКП Шандриголівського ліцею с.Шандриголове та с.Рубці під час заходів «Крути - трагедія і гордість України!» та «Крути - бій за майбутнє» вшановують безсмертний подвиг крутянців.




"Булінг. Протидія булінгу"
З метою розпізнавання ситуації булінгу в освітньому середовищі, 26 січня на теренах ОКП Шандриголівського ліцею соціальний педагог Світлана ВЕДЬ провела захід з елементами тренінгу на тему "Булінг. Протидія булінгу." Під час заходу діти не лише ближче ознайомились з поняттям булінгу, вказали на його прояви та форми, а й за допомогою різноманітних цікавих завдань сформували навички толерантного спілкування, уміння припиняти булінг та усвідомили потребу протистояти різним проявам насилля Наголосили на важливості почуття поваги та гідності до інших.


Бесіда-гра
"Правила гігієни"
24.01.2024 соціальним педагогом Погорєловим О.М. була проведена бесіда-гра "Правила гігієни". Під час гри учні називали речі особистої гігієни людини, які знаходяться на парті. Відгадували загадки на данну тематику.
З Днем Соборності України!
Українська мрія – єдність, свобода та незалежність. Серед знаменних дат 22 січня – день, який здійснив віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Він став датою проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР.
На теренах ОКП Шандриголівського ліцею пройшла низка заходів, приурочених цій даті.
Соціальним педагогом ОКП с.Шандриголове Олександром ПОГОРЄЛОВИМ проведена виховна година «У єдності сила народу». Під час заходу учні проглянули відео: «Україна єдина», продекламували поезії про Україну відомих письменників. На захід була запрошена сільська бібліотекарка Олександра ВОЛОШИНА, яка ознайомила учнів з книгами про Історію України та розповіла про історичні події 22 січня 1919 року.
Соціальні педагоги ОКП с.Рубці Олена ШТЕПА та Світлана ВЕДЬ організували турнір «Україна- незалежна, соборна держава», який включав: конкурс капітанів, вікторини, конкурс «Народні символи», «Козацький пазл», «Чудеса України», «Таємна скринька», «Закінчити прислів'я, приказку». Після турніру діти стали в коло і взялися за руки. Цим вони хотіли показати, що наша країна єдина і соборна.
Проведені заходи посилили віру в те, що територіальна цілісність нашої Батьківщини, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми ще більше упевнилися, що «Україна – єдина країна»!





Година психолога
«СТРЕС. Ефективні методи подолання стресу»
Стреси постійно супроводжують наше життя та їх неможливо уникнути. Звучить ніби вирок. Але без стресів ми б не змогли повноцінно жити та виживати. Що ж стоїть за словом "стрес" і чи є науково-обґрунтовані поради з його зменшення? З цими питаннями спробували розібратись здобувачі освіти ОКП Шандриголівського ліцею с. Рубці та с. Шандриголово на чолі з психологинею Зінаїдою МАРТИНЕНКО 17 та 18 січня під час годин психолога «СТРЕС. Ефективні методи подолання стресу». Учні у жвавій дискусії визначили чи потрібен стрес в житті людини, які фактори викликають стрес, який стрес корисний, а який шкідливий, які бувають реакції на стресові події. Разом відпрацювали вправи на стабілізацію з «Аптечки самодопомоги».



ЛИЖНИЙ МАРАФОН В ОКП СЕЛА РУБЦІ
Здоровий спосіб життя – це запорука гарної фізичної форми та відмінного самопочуття. Проте, взимку вести його трохи важче через специфічні погодні умови. Прекрасний спосіб тримати свій організм у тонусі дітям ОКП Шандриголівського ліцею запропонував вчитель фізичної культури Олексій КУЗНЕЦОВ, організувавши лижний марафон!
Не секрет, що катання на лижах не лише дуже корисне, а й приносить неабияке задоволення, покращує настрій та самопочуття. Такі тренування розвивають витривалість, а також сприяють загальному оздоровленню організму: покращується робота серцево-судинної системи, органів дихання, опорно-рухового апарату, підвищується імунітет.
Тож, поки земля вкрита снігом – беріть лижі, сани, ковзани (вибір зимових видів спорту великий і різноманітний) або просто гуляйте на свіжому повітрі. Відпочивайте весело та з користю!




Подарунки від благодійників закордонних країн
Цьогоріч новорічні свята знову проходть в умовах війни. Але ніхто не має права відібрати у дітей свято та віру в дива. Керівництво громади робить все можливе, аби дати можливість дітлахам забути хоча б на свята про війну, подарувати їм крапельку тепла та любові.
Так, здобувачі освіти Шандриголівського ліцею Лиманської громади знову вкотре отримали подарунки, які принесли безліч позитивних емоцій та створили навколо справжнє новорічне диво. Ці подарунки були передані управлінням освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради від благодійників закордонних країн. Як бачимо, дива творять звичайні люди, і кожен з нас може стати тим магічним чарівником…
Керівництво Шандриголівського ліцею, здобувачі освіти ОКП та їхні батьки вдячні за приємності та турботу!

Безпека життєдіяльності – запорука успіху роботи ОКП
Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Інформаційні заходи з основ мінної безпеки є важливою складовою протимінної грамотності, а знання та дотримання правил безпечної життєдіяльності – необхідність сучасного життя. Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.
Вже протягом першого тижня після зимових канікул педагогом соціальним ОКП Шандриголівського ліцею села Шандриголове Олександром ПОГОРЄЛОВИМ проведено низку бесід з основ безпеки життєдіяльності:
«Пояснення дітям правила поведінки взимку: Замерзлі водойми», «Пояснення дітям правила поведінки взимку: Мінна безпека»,
«Пояснення дітям правила поведінки взимку: Темний час доби»,
«Номери телефонів Державних Служб: 101 - ДСНС України, 102 - Поліція, 103 - Швидка допомога, 104 - Служба газу».
В нагоді, під час проведення бесід, стали корисні подарунки, отримані напередодні Нового року від ДСНС України!


Закінчуються зимові канікули та новорічні свята для дітей села Коровій Яр, але приємні сюрпризи не закінчуються, 07.01.24 до здобувачів освіти ОКП Шандриголівського ліцею с.Коровій Яр завітали друзі з Польщі «Добро завжди повертається». Дітлахи весело провели час та отримали солодкі подарунки, як своєрідний символ тепла, добра, підтримки та розуміння



Здобувачі освіти Шандриголівського ліцею (с. Коровій Яр) отримали подарунки від начальника Лиманської військової адміністрації Журавльова Олександра Вікторовича
КАНІКУЛИ З КОРИСТЮ
Зимові канікули… Це час веселих свят, новорічних подарунків, зустрічей із близькими та друзями. Це найбажаніший період в шкільному житті будь-якого учня, коли можна відпочити від занять та зайнятися улюбленою справою. В той же час, аби дітлахи не проводили весь вільний час за комп’ютером чи за ґаджетами, адже це може вельми негативно позначитися на стані здоров’я, варто продумати цікаве дозвілля. Про змістовне дозвілля здобувачів освіти ОКП села Рубці подбали педагоги Шандриголівського ліцею, які перебувають на території Лиманської ТГ, вчитель фізичної культури Кузнецов О.М. та вчителька математики Кузнецова О.В.. Адже хочеться, щоб дні відпочинку у цей непростий воєнний час пройшли весело, насичено та з користю. Протягом канікул на учнів чекали змагання з настільного тенісу, дружні ігри в шахи та шашки, заняття на тренажерах та веселі колективні ігри.
Пам’ятаймо, що новорічні канікули – ідеальний час для ресурсних активностей – занять, які наповнюють і психологічно перезавантажують, дарують заряд бадьорості та енергії на кілька місяців вперед.
Тож, намагайтеся проводити з дітьми якомога більше часу. Смійтеся, спілкуйтеся та пустуйте. Нехай кожен день буде особливим, наповненим радістю та веселощами!





Одвічна тема боротьби добра та зла, де добро неодмінно перемагає, та прославляння народженого Ісуса Христа – основна тема вертепів, що в різдвяну пору приходять до гостинних господарів по всій Україні. Завітав такий вертеп і до здобувачів освіти ОКП Шандриголівського ліцею села Рубці. 26.12.23 у супроводі начальника управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради Олександри КАПШУК, ОКП відвідав культурний десант 59 бригади. Учні познайомилися не лише з традицією чарівного різдвяного дійства, а й з душею українського народу, його музикою – бандурою – символом нескореності духу. Українська пісня та українська бандура – це два невід’ємні скарби нашого народу, які неможливо відібрати, знищити, продати, які завжди будуть дивувати і зачаровувати світ.
Наприкінці зустрічі усі дітлахи отримали солодкі подарунки від Краматорської військової адміністрації.
Закінчення першого семестру навчального року співпадає з довгоочікуваними Новорічними та Різдвяними святами, яких так чекають і діти, і дорослі, тим більше, що попереду зимові канікули. Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. Ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання.
Чарівне святкове дійство завітало і до учнів ОКП Шандриголівського ліцею: «Новорічне диво» ОКП с. Шандриголове (соціальний педагог Погорєлов О.М.) та «Новий рік прийшов до нас» ОКП с. Рубці (соціальні педагоги Ведь С.В., Штепа О.П.). Під час проведення новорічної програми, учні дізналися про традиції та звичаї святкування новорічних свят в Україні, а також долучилися до цікавих вікторин та веселих ігор. Діти отримали побагато задоволення, незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів.
Сподіваємось, що цей святковий настрій залишиться у них надовго!

Здобувачі освіти ОКП Шандриголівського ліцею с. Шандриголове вітають усіх з прийдешніми святами!
Різдво - це час спокою, надії та радості, який об'єднує людей навколо світлого символу любові та миру. У цей день відзначається народження Ісуса Христа. Різдвяна атмосфера наповнена теплом, любов'ю та добром. В цей час більшість українців та українок з посмішкою на обличчі наряджають ялинку та прикрашають будинок новорічним декором: очікують дива. Цього року всі, як ніколи, чекають чудове свято, сподіваючись: він зітре негаразди минулого року та принесе довгоочікуваний мир.

19 грудня 2023 року виконуюча обов'язки Начальника управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради Капшук Олександра В'ячеславівна разом з Благодійним Фондом "Хаустов" відвідала Шандриголівський ОКП. Учням привезли рюкзачки, битові набори, солодощі. Діти подякували, побажали Фонду "Хаустов" всього найкращого!!!



"Звертай увагу на попереджувальні знаки"
19 грудня 2023 року зі здобувачами ОКП Шандриголівського ліцею с. Шандриголове Погорєловим О.М. проведена бесіда: "Звертай увагу на попереджувальні знаки". Учні опрацювали та розфарбували "Пам'ятку: бачиш міну чи підозрілий предмет" та іще раз пригадали правила поведінки з вибухонебезпечними предметами.
День пам'яті і вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня 2023 року соціальним педагогом Погорєловим Олександром Миколайовичем була проведена година пам'яті "Мужність і біль Чорнобиля" до Дня вшанування учасників аварії на Чорнобильській АЕС. На захід була запрошена сільська бібліотекарка Волошина Олександра Іванівна, яка ознайомила учнів з трагедією та наслідками на Чорнобильській АЕС. Олександр Миколайович розповів про односельців, які брали участь у ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. Усі присутні вшанували пам'ять загиблих та померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання.

