top of page
Пошук

14 БЕРЕЗНЯ - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західноукраїнської Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю.

Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.

Інформаційне відео "Українські Добровольці": https://www.youtube.com/watch?v=MlRYmAhV5EQ

Учні 1 - 4 класів переглянули презентацію про історію виникнення свята; пограли у гру Інтерактивний філворд «Добровольчі батальйони України»"; відвідали 3D-тур історико-культурним комплексом «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця». У кінці класної години діти із задоволенням поділилися своїм враженням від почутого і побаченого.

Класний керівник 5 класу провела годину спілкування з учнями класу «Вони для нас виборюють життя...» мета якої - познайомити дітей із поняттям "доброволець", дізнатись про роль добровольців у нашій країні та познайомитись із основними добровольчими батальйонами України.

Під час перегляду презентації "За покликом серця" шестикласники віддали свою шану тим, хто першим постав на боротьбу, тим, хто без жалю віддає свій час, здоров'я на благо нашої Батьківщини, тим, хто загинув і навічно житиме у наших серцях.

У 7 класі проведена інформаційна година на тему «День українського добровольця». Обговорили, хто такі добровольці? Дійшли до висновку, що ми-українці, які об'єднані спільною справою. Вшанували хвилиною мовчання пам'ять добровольців.

Для учнів 8 класу проведено виховну годину «Українські добровольці незламні». Переглядали презентацію; обговорювали добровольчі об'єднання: Запорізьку Січ, Січових стрільців, бій під Крутами, Революцію Гідності, перші добробати, батальйони територіальної оборони; вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Дев’ятикласники під час уроку звитяги переглянули презентацію «14 березня – День українського добровольця», поглибили свої знання про формування добровольчих батальйонів в різні історичні епохи, в роки війни і в мирний час; вшанували мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Даний захід сприяв формуванню національної свідомості, активної громадянської позиції; вихованню поваги до історичної спадщини українського народу.

У 10 класі проведена виховна година «Доброволець -це поклик серця». Учні дізналися хто такі українські добровольці. Згадали історичні традиції українського добровольства.

Під час бесіди «Люди, що несуть державу у своїх душах» учні 11 класу переглянули та обговорили інформаційний фільм «Українскі добровольці», згадали витоки добровольчого руху на Україні, на основі здобутих знань створили Padlet дошку https://padlet.com/malkaterina0/padlet-ea7nupl0apqulq5f



Comments


bottom of page