15 травня виповнюється 150 років від дня народження очільника Української Держави гетьмана Павла Скоропадського (1873–1945).
У ході Першої світової війни почалося падіння імперій, у Центрально-Східній Європі поставали національні держави. На боротьбу піднялися й українці.
Українська Держава (29 квітня – 14 грудня 1918 року), очолювана Скоропадським, була однією з форм української державності й одним з етапів національно-визвольних змагань.
Історики по-різному оцінюють постать гетьмана. Проте без знань про нього та період його правління неможливо сформувати вичерпне уявлення про Українську революцію 1917–1921 років, яка є важливою віхою в історії української державності.
Незалежною і суверенною державою Україна стала в 1991 році. Але в її історії були періоди, коли вона вже існувала як незалежна і самостійна держава. В 1918 році, після усунення з історичної арени Центральної Ради, Україна продовжила своє існування в Гетьманаті. Це той період, в якому вона домоглася внутрішньої стабільності, досягла певних успіхів в економіці, гуманітарній сфері та здобула міжнародне визнання. Пропонуємо переглянути інформаційне відео «Українська держава гетьмана Павла Скоропадського», покликання: https://youtu.be/HXUNw98Oh9k
Comments