top of page
Пошук

4 травня – Міжнародний день протидії булінгу

Булінг порівнюють із зменшеною копією терористичного акту: від нього страждають прямі та непрямі жертви, у змістовній частині присутнє насилля та інформаційний ефект, а його метою охоплюється не лише вплив на безпосередню жертву, а й формування відповідних моделей поведінки з боку всієї групи, у тому числі й свідків.

Булінг має безліч облич: кібербулінг, моббінг, троллінг та ін. Боротьба із булінгом наразі має глобальний характер. Ми закликаємо не бути байдужими до цієї проблеми, адже навіть поодинокий випадок булінгу залишає глибокий емоційний слід на все життя.

З метою формування в учасників освітнього процесу нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення булінгу (цькування) як порушення прав людини класоводами та класними керівниками 04.04.23 було проведено низку заходів:

Першокласники під час виховної години «Булінг “Мій світ без насильства”» ознайомилися із поняттям, формами булінгу та з’ясували шляхи виходу зі складної ситуації.

У 2 класі відбулася бесіда до Дня протидії булінгу. З дітьми розглянули поняття «булінг», види булінгу, а також систему штрафів за насильство над іншими.

Під час виховної години «Що таке БУЛІНГ» третьокласники переглянули мультфільм про чорне кошеня. Обговорили ситуації булінгу на прикладі маленького кошеняти і в повсякденному житті дітей і дорослих. Зробили висновки запобіганню булінгу.

У 4 класі була проведена бесіда «Що таке булінг?» Діти переглянули відео та обговорили проблемні питання.

У 5 класі – година спілкування «Протидія булінгу в шкільному середовищі»". Метою заходу було ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

Що таке булінг? Що таке кібербулінг? Як себе захистити? Ці та інші питання розглянули учні 6 класу, під час онлайн-бесіди "Стоп булінг".

У 7 класі класним керівником було проведено профілактичну бесіду на тему «Булінг: Причини.наслідки.Вплив». Обговорили види булінгу, основні механізми розвитку булінгу,компоненти та наслідки.

Для учнів 8 класу проведена виховна година «Міжнародний день протидії булінгу». Учні переглянули презентацію, обговорили, які дії, спрямовані проти людини, вважаються булінгом, повідомили про ситуації, свідками яких були.

До дня протидії булінгу для де'ятикласників було проведено виховний захід «Булінг чи конфлікт?». Під час заходу з використанням інтерактивних ігор, вікторини здобувачі освіти повторили поняття, види булінгу; на прикладі конкретних ситуацій розібрали чим конфлікт відрізняється від булінгу.

Учні 10 класу закріпили здобуть знання про цькування на інформаційній хвилині «Як протистояти булінгу»

Здобувачі освіти 11 класу під час тренінгу «СТОП- Булінг» пригадали поняття «булінг», його різновиди, визначили на практиці, як негативні чинники впливають на наше життя вцілому, навчилися діяти в ситуаціях цькування, закріпили навички надання і отримання допомоги.



Comments


bottom of page