27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.
Нацистська расова політика базувалася на дискримінаційних заходах, що з часом переросли у масові страти. План «остаточного вирішення єврейського питання» зазнавав змін у процесі краху нацистського «бліцкрігу» в СРСР. Перспективи переселення євреїв у певну місцевість (на територію Польщі – район Кракова, на Мадагаскар чи за Уральські гори) з розгортанням подій Другої світової війни виявилися примарними. Нацисти вдалися до терору.
Голокост євреїв на окупованій нацистами території СРСР відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви.
Для учнів 2-8 класів були проведені години спілкування "Голокост-трагедія всесвіту", «Трагедія, історія, пам’ять», «Ціна чужої війни». Учні ознайомилися з сумними подіями Голокосту на Україні; виховували почуття патріотизму, бажання вивчати історію своєї країни. Діти прослухали про події, які відбулися в ці часи, переглянули відео, провели порівняння жахливих подій того часу із сьогоденням. По вшануванню пам'яті загиблих під час Голокосту, учні 6-8 класів провели акцію "Свіча Голокосту не згасне".
Для учнів 9-11 класів вчителем історії Шаровою Л.А. був проведений виховний захід «Голокост – вічний урок людству». Учні сформували уявлення про Голокост як безпрецедентне явище в історії XX ст., як запланований систематичний, технологізований геноцид єврейського народу. Під час заходу учні висловили стійке негативне ставлення до расизму, ксенофобії, дискримінації в сучасному суспільстві. Закцентували увагу на вплив Голокосту на сучасний світ та Україну.
День в історії. День пам'яті жертв Голокосту:
Від 22 червня до Бабиного Яру. Як починався Голокост на теренах України:
"Крик чорнозему". Документальний фільм про Голокост в Україні:
Віртуальна виставка «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії».
Інструкція «Як користуватися матеріалами виставки»:
Крок 1: перейдіть за посиланням https://memory.kby.kiev.ua/ на сайт проєкту, клікніть на напис «Віртуальна виставка».
Крок 2: Ви потрапили у вступний розділ виставки. Подивиться 3D панораму. Натисніть на вікно у верхньому правому кутку та прослухайте коментар екскурсовода.
Крок 3: натисніть на жовту крапку на схемі виставки (у нижньому лівому кутку) та перейдіть до наступного розділу. Зверніть увагу, що краще обирати наступну крапку / розділ за годинниковою стрілкою.
Comments