top of page
Пошук

День пам’яті жертв Бабиного Яру

29 вересня вшановуються 83-ті роковини від початку масових розстрілів мирного населення, військовополонених, ромів, євреїв, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29-30 вересня 1941 року). 
Лише за два дні 29–30 вересня 1941 року нацисти розстріляли тут майже 34 тисячі київських євреїв. А впродовж двох років німецької окупації Бабин Яр «забрав» життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, українських націоналістів, полонених, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних, в’язнів концтаборів. Бабин Яр став одним з найбільших місць масових розстрілів цивільних, скоєних нацистами під час Другої світової війни.
Розстріли в Бабиному Яру розпочалися невдовзі після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і продовжувалися чи не щоденно до завершення окупації міста. Найстрашніші події відбулися 29-30 вересня, коли нацисти вбили близько 34 тисяч єврейських мешканців Києва. У німецьких донесеннях цю операцію назвали «гросакцією» («велика акція», від нім. Großaktion), а формальним приводом до початку стала радянська диверсія, в результаті якої був знищений Хрещатик 24 вересня.
Сьогодні ми стаємо свідками не менш жорстоких й кривавих злочинів, що знову відбуваються на українській землі. Російський фашизм відроджується у вигляді рашизму, сповідуючи схожі методи: масові вбивства, тортури, викрадення людей, спалення тіл для приховування злочинів та насильницьке вивезення мирного населення, зокрема дітей. Відомості зі звільнених Бучі, Ізюма, Маріуполя та інших українських міст і сіл жахають цивілізований світ. Мир, безпека й рівновага в Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх злочинців буде належно покарано.
Документальний фільм «Бабин Яр у пошуках пам'яті» https://www.youtube.com/watch?v=VabebJW6xVI 
Мультимедійний інтерактивний проект «Бабин яр: пам'ять на тлі історії» Віртуальна виставка https://memory.kby.kiev.ua/main.html#ua:P,pan,1,0,0:node1,-52 
Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр https://babynyar.org/ua 

Comentários


bottom of page