Над озерами, річками,
На полянах лісових,
На стрімких високих горах,
На просторах степових, —
Де лише сіріє стежка
Або вкрився збіжжям лан,
Скрізь розкидались оселі
Наших прадідів слов’ян.
Писемність, мова – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб. У мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання.
Що ж для кожного з нас значить рідна мова, слова, які ми чуємо, що можемо написати і прочитати? Дуже багато! Без цієї мови, без букв не було б нашої нації – українського народу, не було б ні історії, жодної великої дати, жодного великого імені.
День слов'янської писемності й культури. Це свято відзначається щорічно 24 травня, саме в день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, що заклали основу слов'янської писемності. Праці цих великих просвітителів стали спільним надбанням усіх слов'ян.
З нагоди вшанування Дня слов’янської писемності та культури з метою виховання школярів у дусі патріотизму, пошани до своєї історії, культури, мови у Шандриголівській школі було проведено низку заходів: «Мова – духовний скарб нації», «Апостоли слов’янської писемності», «Є мова - є нація», «Свято всіх слов’ян». Учні переглядали презентації, прослухали розповідь та обговорили інформацію про братів Кирила та Мефодія, які є засновниками слов'янської писемності, обговорили з самого виникнення письма до сьогодення, залюбки брали участь у мовних іграх та вікторинах «Рідна мова в іграх, віршах і загадках», «Віки творилась українська мова» та «Слов’янські сестри української мови».
Найвища честь – це бути українцем,
Болгарином, поляком, а разом
Слов’яни ми – а, це прадуба гільце
Праіндоєвропейських мов.
Commentaires