15 липня Україна відзначає День Української Державності, які збігається з Днем Хрещення Русі-України та днем вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого.
Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Київській Русі, середньовічній державі, центром якої був Київ.
Прийняття князем Київським Володимиром у 988 році християнства стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.
Державність є уособленням шляху нації до власної держави. Ядром державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції. А держава – це спосіб забезпечення і запорука цілісного існування нації.
Сьогодні, в умовах надважких випробувань, ми продовжуємо відстоювати нашу державність. Ця боротьба є нелегкою, адже українці захищають не лише землю, але й право бути вільними, освіченими та незалежними. У цей день ми вшановуємо пам’ять героїв, які віддали своє життя за нашу незалежність, та всіх тих, хто продовжує боротися за суверенітет і територіальну цілісність України. Ми згадуємо історичні події та визначні постаті, які зробили значний внесок у становлення та розвиток нашої держави.
Знання історії нашого державотворення в усій тяглості є потужною силою проти маніпуляцій історичними фактами в умовах інформаційної війни РФ проти України.
Наша сила — в єдності, в історії та в прагненні до свободи.
Частина 2. Як зміцнювалася Київська держава? (політико-адміністративні реформи Ольги, Святослава; спроби Володимира Великого зміцнити владу та забезпечити духовну єдність держави за допомогою релігії, спочатку язичництва, потім – християнства).
Comments