top of page
Пошук

День української писемності та мови

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року. Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, відзначають найкращих популяризаторів українського слова та проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого цьогоріч приєдналося близько 80 учнів та вчителів нашої школи.

З метою виховання у дітей любові до рідної мови у 1-4 класах класоводи провели ряд виховних заходів, на яких пригадували історію виникнення свята, знайомилися з цікавими фактами про Нестора Літописця, читали вірші, грали в ігри, проводили пізнавальні вікторини.

Учні 5-11 класів, разом з класними керівниками та іншими педагогами взяли участь у написанні диктанту єдності. Цьогоріч текст диктанту був присвячений рідному дому, авторкою його стала письменниця і режисерка Ірина Цілик, а читала диктант акторка Ада Роговцева.

Сам текст диктанту розчулив людей, особливо тих, хто через війну покинув або втратив рідний дім.

Учителі української мови та літератури підготували для своїх вихованців мовні цікавинки, вікторини, ребуси, загадки, завдання на плтформі LearningApps. Учні ще раз переконалися в тому, що наша мова по праву вважається однією з наймелодійніших мов у світі. Збагнули її багатство та унікальність. Дійшли до висновку, що сьогодні мова - то найкраща зброя, якою мусить володіти кожен з нас.



Comments


bottom of page