Сьогодні, 12 квітня, в еру цифрових технологій минає 63 роки із того дня, коли весь світ був приголомшений повідомленням про початок нової ери – ери космічних польотів.
12 квітня 1961 року старший лейтенант, космонавт Юрій Гагарін облетів планету Земля на орбітальному космічному кораблі «Восток-1». Він стартував із космодрому «Байконур» на кораблі «Восток-1» і пробув у космосі 108 хвилин. Після цього корабель приземлився в запланованому місці.
До цього моменту були запуски в космос штучних супутників, але в цей день людина вперше підкорила космос. Це стало гігантським проривом в історії космонавтики. Сьогодні в космосі вже тисячі супутників, космічні апарати здійснили посадки на Місяць і Венеру, активно вивчається Сонячна система, але перший політ людини був найважчим і найнебезпечнішим, та прагнення до підкорення космосу багатьох тисяч людей, які брали участь у підготовці польоту, подолало всі перешкоди.
На честь відзначення Всесвітнього дня авіації і космонавтики та Міжнародний день польоту людини в космос в освітньому закладі проведені тематичні виховні години:
- «Мандруємо космосом» (2 клас, класовод Сиротенко С.М.)
- «Україна - космічна держава» (3 клас, класовод Левченкова Ю.М.)
- «12 квітня - Всесвітній день космонавтики» (4 клас, класовод Артеменко К.О.)
Діти переглянули цікаві відеоролики та презентації, фільми про першого космонавта України, героя України Леоніда Каденюка.
А чи знали ви, що трасу на Місяць проклав українець! Як йому це вдалося – дивіться у новій серії 2 сезону «Книга-мандрівка. Україна» ЯК УКРАЇНЕЦЬ ВЧИВ NASA ЛІТАТИ https://www.youtube.com/watch?v=ttX3ZC5ugYQ
Comments