Пилип Степанович Орлик (1672-1742) – військовий і політичний діяч, дипломат, гетьман України в еміграції, сподвижник І. Мазепи і продовжувач його справи у боротьбі за державний суверенітет Гетьманщини.
У 1710 році Пилип Орлик склав «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького » – документ, який назвали Конституція Пилипа Орлика. Цей документ вважають першою Українською Конституцією, а також однією з перших конституцій у Європі. Оригінал Конституції Пилипа Орлика зберігається у Швеції.
Він до самої смерті відстоював ідею незалежності України.До останніх своїх днів великий гетьман невтомно шукав підтримки української державності у володарів Франції, Великої Британії, Ватикану, Саксонії, Прусії, привертав увагу європейських володарів до трагічної долі рідної країни, розділеної між зажерливими сусідами.
Під час історичного дискурсу «Пилип Орлик – фундатор Основного закону державності», організованого вчителем історії Шаровою Л.А., здобувачі освіти 5-8 класів ознайомилися зі сторінками життєвого шляху гетьмана, дослідили його внесок у державотворення України. Охарактеризували Конституцію Пилипа Орлика.
У кінці заходу зробили висновок, що в літописі доль українського народу однією із найславетніших і найсумніших сторінок була спроба гетьмана Орлика дати своєму народу не світле майбутнє, а світле сьогодення, і зробити це не на крові, а цивілізаційним шляхом демократії та закону, загальної злагоди та добробуту.
Здобувачі 9-11 класів попрацювали над веб-плакатом «Основний закон держави»
Тож, відзначаючи важливу роль Конституції Пилипа Орлика в історії України, ми повинні не лише вшановувати її спадок, але й зобов'язатися дотримуватися її принципів у нашому сучасному житті. Бо тільки шляхом відданості цим цінностям ми можемо побудувати справжню демократичну та процвітаючу Україну, яка буде служити своїм громадянам і прикладом для інших країн.
Kommentarer