Діджиталізація перевернула світ інформації з ніг на голову. Газети, в яких можна було дізнаватися різні новини раз на тиждень, відійшли у минуле. Зараз майже кожен із нас має змогу щохвилини оновлювати новинну стрічку. Більше того, ми самі можемо стати джерелом певної інформації та поділитися нею зі світом одразу ж. Та, разом з невпинним інформаційним обігом, виникає нагальна потреба у його «фільтруванні». Цим і займається медіаграмотність.
Неякісна інформація, подібно брудові, засмічує наше світосприйняття. Вона може збити з пантелику, а подекуди навіть зашкодити. Вміння ретельно відбирати та споживати якісну інформацію вибудовує здоровий погляд на речі. Задля розвитку знань у сфері медіаграмотності для учнів школи було проведено ряд освітніх заходів.
У 7-8 класі вчитель зарубіжної літератури (Шаповалова В.О.) провела урок медіаграмотності на тему: "Правила інформаційної безпеки під час війни". На уроці обговорили правила що інформацію треба брати тільки з офіційних джерел, не надавати інформацію про переміщення військ ЗСУ, користуватися перевіреною інформацією, повідомляти про диверсантів та незнайомих людей, закріпили тестами на платформі learning.apps.
Учні 9-11 класів разом з Маліковою К.О. та гостями заходу (Шарко В.В. та Гринько І.Н.) актуалізували свої знання про медіаграмотність, персональні дані. З’ясували, які сайти та платформи є максимально безпечними. Говорили про шляхи перевірки інформації та, беручи участь у вікторині https://www.youtube.com/watch?v=B76DH4R6JSs визначили, які загальновідомі факти правдиві, а які – ні. Підсумком уроку стала рефлексія на дошці Padlet https://padlet.com/malkaterina0/mgdzvx4lfhxyj7x3
Comments