top of page
Пошук

МІНІМАЛЬНІ СТАНДАРТИ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

15 – 18 травня 2024 року у місті Львові проходив тренінг «МІНІМАЛЬНІ СТАНДАРТИ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ (МСЗД)», організований Громадською організацією «Точка рівноваги» в рамках проєкту «Невідкладна гуманітарна допомога та захист постраждалого населення в Україні» в партнерстві з міжнародною організацією Plan International.

У тренінгу взяли участь 26 фахівців та фахівчинь з Донецької області, серед яких Вероніка ШАРКО, педагог-організатор закладу загальної середньої освіти Шандриголівського ліцею.

Виживання, добробут і здоровий розвиток дітей знаходяться під серйозною загрозою в гуманітарних умовах. Враховуючи це, для всіх, хто працює в гуманітарних установах, є невідкладним пріоритетом захистити дітей від насильства, жорстокого поводження, експлуатації та зневаги. Протягом трьох днів плідної участі у тренінгу були розглянуті та обговорені питання мінімальних стандартів захисту дітей та опанування навичками та вміннями проводити позитивне втручання, а саме:

-         підходи та 4 основні принципи захисту дітей під час надзвичайних ситуацій;

-         соціо-екологічний підхід до програмування в сфері Захисту дитини;

-         підходи на рівні громади щодо підсилення сімейного та опікунського середовища;

-         турбота про себе та ідентифікація ознак стресу, емоційного вигорання, втоми.

Діти – це наше майбутнє. Вони живуть, ростуть, навчаються. Поряд з ними завжди дорослі які оберігають, піклуються та навчають. А для того щоб у дітей була опора, дорослим теж потрібно піклуватися про своє здоров’я, як фізичне, так і психологічне. «Профілактика професійного вигорання та навички піклування про себе в контексті роботи в кризових умовах» - наступна тема, яка була представлена тренерами на третій день тренінгу. Теж було дуже цікаво і захопливо. Під час заняття учасники тренінгу виконували різні завдання і всі настільки відкрилися, що було таке відчуття в аудиторії, наче всі знають один одного багато років. На практиці були відпрацьовані техніки самодопомоги та саморегуляції; самосвідомість у професіях, що надають підтримку іншим; ароматерапія, як засіб відновлення та стабілізації в умовах невизначеності.

Під час проведення рольової гри «Я потрібен на цій планеті!», учасники презентували важливість життя, цінність кожної людини, її неповторність та унікальність.

Четвертий день був присвячений ознайомленню із визначними пам’ятками історії та культури міста Львова.

Учасники тренінгу «Мінімальні стандарти захисту дітей» отримали нові знання, досвід, приємні цікаві знайомства та позитивні емоції. Участь у тренінгу має дуже важливе значення для представників різних галузей Донеччини, дотичних до безпеки дітей.


Comments


bottom of page