Місячник шкільної бібліотеки під гаслом «В нас єдина мета -Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!» в школі розпочався з інформаційного повідомлення про план проведення заходів в рамках Всеукраїнського місячника на сайті Шандриголівської ЗОШ.
Бібліотека – це світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець. Використовуючи різноманітні форми роботи, шкільний бібліотекар робить все, що від нього залежить, для того, щоб усі читачі – учні, вчителі, адміністрація школи, батьки були переконані в тому, що шкільна бібліотека є орієнтиром у світі знань.
З учнями 10 класу переглянули фільм телеканалу Інтер «Аеропорт» про мужність, відвагу, надію та любов до рідної землі героїчних українських кіборгів.
З учнями 6 класу дивилися презентацію «Ми українці: честь і слава незламним!». Даний захід ми присвятили обговоренню наших мужніх воїнів ЗСУ.
Було об’явлено дітям 5 -11 класів про фотоконкурс «Україна у фотооб’єктиві". Кращі фотографії прийняли участь у конкурсі «Донбас заповідний», де посіли призові місця.
Також у нас пройшов буккросинг літератури патріотичної тематики: «Передай книжку другу», в якому взяли участь декілька дітей. Деякі з них надіслали книжечки своєму другові поштою, а деякі просто подарували своїм ново знайомим друзям.
На уроці трудового навчання працювала творча майстерня, для учнів 5 - 8 класу по виготовленню книжкових закладок для підручників та листівок для воїнів в зону АТО.
14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва та День Захисника України. Для різної категорії користувачів проведено історичні вітражі “Ми козацького роду”, на якому ознайомили присутніх з історією козацтва, життям та побутом козаків, про Запорізьку Січ, переглянули відеоролики про сьогоднішніх захисників нашої держави та відповіли на питання вікторини. Діти активно брали участь у бесіді-діалозі, дізналися цікавинки з козацького життя, говорили про звичаї козаків, як вони одягалися, чим харчувалися, як жили.
До Дня українського козацтва на сайті школи була розміщена виставка літератури «Українське козацтво: традиції, історія і сучасність» та «Українське козацтво – наша гордість і слава».
Саме завдяки таким заходам формується історична пам’ять сучасників та усвідомлення того, що мир, життя і злагода між людьми – найвищі на землі цінності.
До Дня мови було запропоновано до перегляду книжкову викладку «У мові - і минуле й майбуття, у ній народу суть,його життя!» і проведено бесіду з учнями 7 класу на тему: «Нам українською судилось говорити».
З учнями 5 класу була переглянута відео презентація на тему «Війна на порозі? Час єднатися!», а з учнями 8 класу презентація до уроку «Джерела української звитяги».
Учні глибоко аналізували саме поняття «мій вклад» і «розвиток» та намагалися якнайширше відобразити власні думки та наміри. Діти відчували особливе емоційне переживання своєї приналежності до країни і свого громадянства. Учням 5 класу було запропоновано написати свої переживання і вони описали почуття від прослуховування Державного Гімну України. Як відрадно читати було емоційні есе наших учнів. На них «нападає позитив», «я теж співаю», «я як у казці», «слова Гімну пронизують моє серце та вражають глибоким змістом», «в мені прокидаються найкращі почуття». І зрозуміло, що в нашій країні ростуть справжні УКРАЇНЦІ.
Анкета читайлика «Моя улюблена книга проУкраїну» була запропонована для учнів 4 класу з метою поглиблення знань учнів про нашу країну, її літературної спадщини. Любити свою рідну країну – природне почуття кожної людини. Дорога серцю земля батьків і прадідів наших.
Книжкова виставка: «Свою Україну любіть!», що інформує про історію, свята, традиції та звичаї рідного краю Свою Україну любіть, Любіть її… Во время люте, В останню тяжкую минуту За неї Господа моліть. Т. Шевченко Геніальні і проникливі слова любові видатного сина України до своєї Батьківщини. У своїх творах він описував славні події минувщини, застерігаючи про трагедію втрати історичної пам’яті, адже народ, який не знає своєї історії, культури, традицій і звичаїв має загрозу змарнувати власне майбутнє. Книжкова виставка «Свою Україну любіть» має за мету не лише представити в книжках минуле країни, але й познайомити користувачів з видатними особистостями, традиціями українського народу, путівниками окремих міст нашої країни, атласами, посібниками тощо. Ці матеріали спонукають молоде покоління українців, знати, любити і пишатись своєю історією та культурою, показує шлях до формування національної свідомості і високих ідеалів патріотизму.
На останньому тижні місячника була викладена презентація літератури у книжкових викладках «За честь, за волю, за Українську долю!», «Україна без війни».
З 8 класом провели годину мужності: «Перемога в ім’я життя».
Учням старших класів було запропоновано взяти участь у конкурсі віршів: поезія війни «Незламні українські традиції та звичаї під час війни» та годині патріотичного вірша: «Натхненне слово про рідний край» Шестеро учнів декламували вірші наших вітчизняних поєтів, а двоє написали свої вірші : «Чудеса Донбасу» та «Бабусини вишиванки».
«Бабусини вишиванки»
У бабусі Люби – руки золоті.
Знають це онуки, правнуки та діти.
Досягла бабуся усього в житті.
І за неї всі ми мусимо радіти.
А вона, напевно, вміє все на світі
готувати, шити, пестити, любити.
І пісні співає, вміє малювати,
а всього найкраще вміє вишивати.
Все в бабусі Люби, вишите у хаті
Рушники, серветки, подушки з кроваті.
Ох, фантазія у неї, всім би таку мати
Незвичайні вишиванки стала вишивати.
Всю родину вбрала, в тії вишиванки
Деколи сиділа з голкою до ранку.
Для знайомих, друзів сукні вишивала, рушники весільні.
А її ж всі хвалять, бо красиві сильно.
Тая вишиванка, серце мені крає.
Згадую бабусю у далекім краї.
Я візьму в долоні, обійму, зігрію.
До бабусі милої повернутись мрію.
Це війна проклята розлучила нас.
Я про неї думаю, завжди, повсякчас.
Ну нічого, скоро ця війна скінчиться,
всі ми повернемося ніби то все сниться.
Вдягнемо вишиванки, всією родиною,
сядемо в дворі у нас, прямо під калиною.
Пісню заспіваємо, звісно ж про «Калину».
І всі разом вигукнем: «Все буде Україна!»
Міщенко Софія
Чудеса Донбасу
Є на карті України прекрасна місцина у нас,
мальовнича, красива, не з чим не зрівнянна,
і серцю так рідна—
це маленька «країна» Донбас .
Хтось скаже, що Київ,
хтось скаже, що південь,
хтось скаже, що північ всії України —
Чудесний то є краєвид.
А я докажу вам, що краще немає,
ніж рідний Донбас, і це — схід.
«Донецька Швейцарія» - парк Святі гори
чаруюча серце картина.
Чи є ще краса хоча б трішечки схожа,
у нашій великій країні.
А райський курортний куточок Донбасу,
ці рукотворні, блакитні озера.
І всі хто їх хоч раз в житті побачив,
вже не забуде тую атмосферу.
А ще найбільша річка на Донбасі
тече з із краю області, і в сам її кінець,
чаруюча, прекрасніша, без сумніву
це наш славетний - Сіверський Дінець.
Багатий незвичайностями різними,
Є в нас іще світ парку «Клебан-Бик»,
Там скільки дивовижностей всіляких якщо до цього навіть ти і звик.
Ще є у нас озера, солоні, лікувальні.
Ці чудеса Донбасу, звичайно ж не останні.
Великоанадольський ліс – який музей природній.
А терикони величаві — гіганти благородні.
Білокузьминські скелі крейдяні це ж чудо із чудес у нас в Донбасі.
А шахти соляні, як їх забудь
такі невидані «Співаючі тераси».
А Володарські Баби кам’яні.
Дружковські кам’яні дерева. Чудо! Коли побачите усе це ви.
Донбас прекрасний сумніву не буде!
Нам є що цінувати, берегти,
підземними скарбами, багата ця «країна». Це ж мій Донбас, це ти, і тільки ти —
Найчарівніша перлина України.
Панков Арсеній
Закінчили місячник з 6 класом патріотичною тусовкою: «Ти в серці, вічна і єдина, моя маленька Батьківщино!»
Сподіваємося, що проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек виконало своє основне завдання – залучити дітей до читання, підвищити інтерес до друкованого слова, виховувати патріотизм та гідність підростаючого покоління. Як зазначено у рекомендаціях МОНУ, ІМЗО, ДНПБ ім. Сухомлинського та НАПН України (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931) щодо проведення у 2022 році Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Здобута Україною незалежність і побудова суверенної держави обумовили необхідність підвищення ролі бібліотек у відновленні історичної пам’яті народу, становленні його національної свідомості, вихованні гідності й патріотизму. Щоб пишатися рідним краєм і любити його, важливо добре знати його історію, мову, культуру. З огляду на це одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є патріотизм, який ґрунтується на принципах гуманізації, демократизації, системності, науковості й культуровідповідності. Сучасний інтерес суспільства сприяє усвідомленню того, що любов до Батьківщини, почуття патріотизму, відповідальності за її долю формуються з дитинства. Освіта дітей завжди починається з ознайомлення з найближчим навколишнім світом і людьми, які живуть поряд.».
Comentários