Реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті розпочнеться у березні і триватиме до початку квітня.
Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. За її словами, конкретні дати будуть названі пізніше, після затвердження графіка проведення тестування. Планується, що реєстрація відбуватиметься лише в онлайн-режимі.
Учаснику необхідно буде створити персональний електронний кабінет, завантажити певні документи, внести інформацію про себе та обрати ті предмети, які він складатиме під час іспиту.
Також протягом усього періоду реєстрації майбутній учасник НМТ зможе внести зміни до тієї інформації, яка подається в електронному кабінеті. Наприклад, у разі зміни місця проходження або четвертого предмета вступник зможе змінити інформацію, яку він подав раніше, але лише до закінчення реєстрації. Після завершення періоду реєстрації змінити інформацію буде неможливо.
Окрім того, директор УЦОЯО порадила вступникам, які перебувають за кордоном і планують складати НМТ, не зволікати і намагатись зареєструватись на початку реєстрації.
«Кількість місць за кордоном буде, як завжди, обмеженою. Тож якщо ви затримаєтесь до останніх днів реєстрації, то, на жаль, є такий шанс, що ви не зможете проходити оцінювання в тому місті або навіть тій країні, яка є найближчою», – підкреслила Вакуленко.
Структура тестів НМТ у 2024 році не зазнає змін
Структура національного мультипредметного тесту не зазнає змін порівняно з минулими роками.
Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. Вона наголосила, що типи завдань з усіх предметів не відрізняються від типів завдань ЗНО минулих років.
«Якщо ви проходили демонстраційні тести минулорічні, то ви уже обізнані з цими типами, жодних змін у структурі тестування не буде», – підкреслила директор УЦОЯО.
Тобто, залежно від предмета, учасники НМТ будуть працювати з завданнями з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів, з вибором трьох правильних відповідей з семи варіантів або трьох груп варіантів, на встановлення відповідності або послідовності, на заповнення пропусків у тексті та завданнями відкритої форми з короткою відповіддю.
«Ці всі завдання раніше були в ЗНО, тепер вони є в НМТ. Єдина відмінність – що вони представлені у комп’ютерному форматі», – зазначила Вакуленко.
Для ефективної підготовки до усіх предметних блоків НМТ майбутні учасники можуть використати сервіс ЗНО-ОНЛАЙН, який містить усі завдання ЗНО з усіх предметів, які виконували учасники зовнішнього незалежного оцінювання за всі роки його проведення.
Для зручності підготовки завдання з української мови і літератури, математики, історії України, біології, фізики, хімії, географії, згруповані за темами, що дозволить приділити більше уваги «проблемним» для учасника розділам з певного предмета.
Також користувачі сервісу можуть скористатись коментарями фахівців, які пояснюють логіку вибору правильної відповіді.
Учасник НМТ зможе вибирати черговість виконання предметів у блоці
Учасник національного мультипредметного тесту зможе самостійно обирати порядок виконання предметів у межах одного 120-хвилинного блоку.
Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. За її словами, під час виконання першого блоку тестів з української мови та математики, а також другого блоку тестів з історії України та предмета за вибором учасники НМТ зможуть самостійно обирати у межах блоку порядок виконання предметних тестів.
Тобто учасник зможе виконати спочатку завдання з математики, а потім завдання з української мови, якщо йому так зручніше. Те ж стосується і другого блоку – спочатку вступник може виконати завдання предмета за вибором, а потім повернутись до виконання тесту з історії України.
При цьому учасники НМТ зможуть у межах блоку пропускати питання, відповіді на які не знають, а потім повертатись до них, якщо матимуть час, або виконувати їх не по порядку.
Також у межах одного блоку учасники зможуть перерозподіляти час на виконання завдань різних предметів. Це значить, що, виконавши швидше, ніж за 60 хвилин, завдання з одного предмета, учасник матиме більше часу для виконання завдань з іншого предмета у межах 120 хвилин.
Водночас змінювати порядок виконання предметних тестів або перерозподіляти час між двома блоками учасники НМТ не зможуть.
Тести НМТ міститимуть частку завдань минулих років
Завдання національного мультипредметного тесту 2024 року міститимуть певну частку завдань ЗНО минулих років.
Про це сказала директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, відповідаючи на питання майбутніх учасників НМТ щодо змісту тестів.
За її словами, тестові форми будуть унікальними, але вони можуть містити певну частку завдань, які використовувались у минулі роки.
На думку директора УЦОЯО, це нормальна і прийнятна практика.
«Саме тому радимо вам розв’язувати ці завдання, тренуватися, практикуватися, нема нічого поганого в тому, що людина, яка готується, отримує вищі результати, ніж ті учасники, які не приділяють цьому належної уваги», – підкреслила Вакуленко.
Для якісної та ефективної підготовки до усіх предметних блоків НМТ майбутні учасники можуть використати сервіс ЗНО-ОНЛАЙН, який містить усі завдання ЗНО з усіх предметів, які виконували учасники зовнішнього незалежного оцінювання за всі роки його проведення.
Для зручності підготовки завдання з української мови і літератури, математики, історії України, біології, фізики, хімії, географії згруповані за темами, що дозволить приділити більше уваги «проблемним» для учасника розділам з певного предмета.
Також користувачі сервісу можуть скористатись коментарями фахівців, які пояснюють логіку вибору правильної відповіді.
Перерва між 2 предметними блоками НМТ триватиме 20 хвилин
Перерва між двома двогодинними блоками національного мультипредметного тесту триватиме 20 хвилин. Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
За її словами, чотиригодинний тест складатиметься з двох двогодинних блоків, які будуть розділені 20-хвилинною перервою.
Перший блок міститиме завдання з української мови та математики, другий блок після перерви – завдання з історії України та предмета за вибором учасника.
Під час виконання завдань одного блоку у межах 120 хвилин (60+60) учасник НМТ зможе рухатись між завданнями, тобто, якщо учасник виконає завдання з української мови швидше 60 хвилин, то він матиме більше часу на математику, або навпаки, якщо учасник НМТ довше виконуватиме завдання з української мови, то матиме менше часу на математику.
Але рухатися між великими блоками, що розділені перервою, учасники не зможуть. Тобто якщо учасник НМТ зекономить час і на українській мові, і на математиці, він не матиме більше часу для виконання тесту з історії України чи предмета на вибір.
Учаснику НМТ необхідно буде завершити першу частину тесту з 2 предметів до перерви, другу частину тесту ще з двох предметів – після перерви, і повертатись до завдань першого блоку під час виконання другого блоку або переходити до наступних завдань другого блоку під час виконання завдань першого блоку учасник не зможе.
Екзаменаційні центри НМТ будуть обладнані камерами спостереження
Тимчасові екзаменаційні центри, створені для проведення національного мультипредметного тесту, будуть обладнані камерами спостереження.
Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, відповідаючи на питання майбутніх учасників НМТ.
За її словами, в УЦОЯО сподіваються, що організатори на місцях зможуть забезпечити камери абсолютно в усіх екзаменаційних центрах, і їх буде по декілька в аудиторії.
Тому в УЦОЯО планують, що впродовж проходження оцінювання за кожною аудиторією буде вестися відеоспостереження.
У зв’язку з цим директор УЦОЯО радить учасникам не намагатись списати, адже у 2023 році вже були зафіксовані скасування результатів учасників через те, що у різні способи було з’ясовано, що учасник списував.
Графік НМТ не будуть оприлюднювати з міркувань безпеки
Дати проведення національного мультипредметного тесту з міркувань безпеки для широкої аудиторії оприлюднюватись не будуть.
Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Зокрема, календарним планом проведення НМТ буде затверджений діапазон проведення основної та додаткової сесії складання мультитесту.
Тестування буде розпочате у травні, найбільша кількість тестових днів основної сесії буде в травні і червні.
Додаткова сесія відбудеться у липні, вона проходитиме для тих учасників, які з об’єктивних причин не зможуть узяти участь в основній сесії.
Також директор УЦОЯО підкреслила, що минулого і позаминулого року дати тестувань з міркувань безпеки для широкої аудиторії теж не повідомлялись.
«Я попрошу такого підходу дотримуватись і учасників, не повідомляти в соцмережах про дату і місце, де і коли вони проходитимуть оцінювання», – звернулась Вакуленко до майбутніх учасників тестування.
Отримати інформацію про дату та місце проведення іспиту кожний учасник зможе у своєму персональному кабінеті не пізніше ніж за 10 днів до проведення іспиту.
Comments