За запрошенням громадської організації «Джуніор Ачівмент Україна» (Junior Achievement Ukraine) наш заклад освіти долучився до освітнього челенджу, в рамках європейської ініціативи «Тиждень Кодування ЄС» (EU Code Week), зареєструвавши свою підтримку на сайті організації (https://codeweek.eu/events)
Тиждень кодування ЄС − це щорічна ініціатива, що об’єднує 40 країн Європи, мільйони здобувачів освіти, викладачів, батьків та ентузіастів цифрових технологій з усього світу, з метою популяризації навичок програмування та розвитку інтересу до цифрових технологій серед молоді.
Упродовж тижня вчителем інформатики Стрілець В.В. проведено низку заходів для учнів 1-11 класів: «Розвінчування міфів на TikTok, «Цифровий проєкт у хмарі», «Детективи правди», «Запрограмуй робота», «Факт чи вигадка», «Створи свою гру».
Учні початкової школи перетворилися на справжніх «детективів правди» − досліджували інформацію і визначали, що є правдою, а що вигадкою. На уроці учні ознайомилися з основами програмування, використовуючи блокові мови програмування, такі як Scratch та Code.org. Створили простий проєкт, у якому персонаж виконує різні дії, такі як рух, стрибки та зміна напрямку. Учні експериментували та ділилися своїми досягненнями з однокласниками.
На заняттях учні 5-8 класів навчалися навичкам критичного мислення та медіаграмотності, розрізняючи правдиву інформацію від фейкових новин. Діти працювали у групах, досліджували набір статей, публікацій, новин з інтернету та визначали, які з них є достовірними, а які − фейковими. Навчалися основам програмування, розробили концепцію гри, спланували сценарій і реалізували ігрову логіку, створивши власну гру за допомогою середовища для програмування Scratch.
Учні 9-11 класів досліджували популярні міфи та тренди на платформі TikTok, обговорювали, чому важливо перевіряти інформацію в соціальних мережах, а також вивчили методи фактчекінгу. На закріплення матеріалу в межах челенджу учні створити спільний цифровий проєкт «Фейкові новини та маніпуляції в медіа: Як розпізнати неправду?».
Проведені заходи − це чудова можливість для української молоді та педагогів підвищити свій рівень цифрової грамотності та долучитися до європейської освітньої спільноти.
Навчаймося критично мислити, перевіряймо джерела та не поширюємо неправдиві новини. Від нашої обізнаності залежить правда, яку ми захищаємо. Дбаймо про власну інформаційну гігієну та допомагаймо іншим бути відповідальними споживачами інформації!
Comments