top of page
Пошук

Тиждень медіаграмотності в Україні: бути в тренді!

В останній тиждень жовтня у світі вже 12-й рік поспіль проводять Глобальний тиждень медійної та інформаційної грамотності.

У різному віці ми використовуємо різні види медіа: книги, журнали, музику, телебачення, радіо, інтернет, смартфони, ігри, комікси. У сучасному світі люди іноді усвідомлюють, що піддаються впливу, тому дуже важливо вміти взаємодіяти з медіа. Питання медіаграмотності в Україні набуває все більшої актуальності. Медіаграмотність - наш фільтр споживання інформації.

Ми живемо в інформаційному суспільстві з вільним доступом до джерел, правом вибору і незалежної оцінки повідомлень. Чому ж тоді люди досить легко сприймають саме неправдиву інформацію, в чому секрет привабливості фейків і як з цим боротися?

Пропонуємо вам розібратися з цими питаннями, долучившись до лекції «Пропаганда і фейки — непереконливо, але результативно. Як із цим боротися?» https://www.youtube.com/watch?v=wz7IVBs0TaE

Інтерактивна виставка у мобільному додатку

Долучайтеся до національного марафону з протидії російській пропаганді!

Виставка розроблена для підвищення медіаграмотності та протидії російській пропаганді на базі мобільного додатку з XR технологією доданої реальності edAR, що поєднує звичний формат постерів з новітніми технологіями - 3D моделями, аудіо, відео, VR-порталами, фотокартками, що оживають.

Виставка має на меті ознайомити з природою й основними методами пропаганди, із застосуванням для цього технологій штучного інтелекту та доповненої реальності.

Самі плакати, які дають перше враження та інформацію, створені українськими митцями, зокрема Валерієм Коршуновим, за допомогою штучного інтелекту. Коли ж відвідувач наводить на них смартфон, то отримує опис конкретної маніпулятивної технології, пояснення, як працює пропаганда.

Доповнена реальність також дозволяє “оживити” плакат і перенестися до місць, де видно катастрофічно згубну дію ворожої пропаганди: у Бородянку, де оцифровано спалену квартиру, до Чорнобильської АЕС, де видно шанці окупантів. Виставка дає розуміння, як певні дії в інформаційному просторі сприяють і можуть призводити до того, що відбувається у реальному житті».

Завантажити додаток можна за посиланням https://play.google.com/store/apps/details?id=com.exhibitions&hl=en_US

Також пропонуємо вам цікаві ігри, що прокачають вашу медіаграмотність!




Comments


bottom of page