Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба. Саме цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила своєю постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті – символ українців ще з часів визвольних змагань ХХ століття.
Малий Державний герб – один із символів України нарівні з Конституцією, прапором та гімном. Його зображення розміщують на печатках органів державної влади та державного управління, грошових знаках, службових посвідченнях, бланках державних установ.
У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як «націоналістичний знак». Використання Тризуба забороняли, а «винуватців» жорстоко карали.
Коли українці вибрали Тризуб малим гербом після проголошення Незалежності, то продемонстрували спадкування традицій УНР.
Крім того, російська агресія у Криму розпочалася зі знищення Тризуба як маркера української ідентичності. Під час повномасштабного вторгнення рф український герб відіграє важливу роль, як символ стійкості, героїзму та прагнення до незалежності, які демонструє весь український народ.
Дізнатися більше про історію Тризуба можна у випуску відеопроєкту «ІстФакт» https://youtu.be/m3n70kgNIgw?si=9qLQmzMiNZNT2eeH
До цієї визначної дати здобувачі освіти 2 – 11 класів створили вебвітрину-виставку креативного Тризуба, доступну за покликанням http://surl.li/qqjxy
А чи знали ви, що в київських князів була низка тризубів різних за дизайном та навіть були двозуби? Тож пропонуємо ваші увазі п’ять цікавих фактів про історію українського тризуба
Comments