За часи змін і викликів, які супроводжують наше суспільство, питання екології та сталого розвитку стають все більш актуальними.
24 квітня 2024 року у дистанційному форматі, у межах Всеукраїнського форуму для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти екологічного напряму «Освіта для збалансованого розвитку», ініційованого Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України, відбулась авторська педагогічна ЕКО-майстерня «Екологічна просвіта для сталого розвитку Донеччини: виклики та реалії сьогодення».
Майстерня об'єднала в собі експертів, педагогів, наставників та активістів з метою обговорення актуальних питань екологічної освіти та її впливу на сталий розвиток регіону. Зі словами вітань, обговорення питання Сталого розвитку Донецького регіону та залучення учнівської молоді до вирішення екологічних питань сьогодення, до учасників ЕКО-майстерні звернулись Олександр ПАРАЩЕНКО, військовослужбовець ЗСУ, до 26.05.2022 – в. о. директора Донецького обласного еколого-натуралістичного центру; Галина МИРНА, в. о. директора Донецького обласного еколого-натуралістичного центру; Володимир ВЕРБИЦЬКИЙ, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, доктор педагогічних наук, професор; представники Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації. Під час ЕКО-майстерні учасники обмінювалися досвідом, ідеями та кращими практиками, спрямованими на покращення екологічної освіти та сприяння сталому розвитку регіону.
До заходу на Всеукраїнському рівні були запрошені освітяни Лиманщини, представники Шандриголівського ліцею, який за підсумками співпраці з ДОЕНЦ та НЕНЦ у 2023 році нагороджений Похвальним листом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України. Директор Шандриголівського ліцею Любов БАРАБАШ та заступник директора з навчально-виховної роботи Катерина МАЛІКОВА під час виступу на тему «Формування екологічної свідомості та активної громадянської позиції здобувачів освіти в умовах дистанційної освіти» презентували досвід співпраці Шандриголівського ліцею Лиманської міської ради Донецької області та Донецького еколого-натуралістичного центру.
Учасники майстерні висвітлювали не лише проблеми, а й пошуки ефективних шляхів їх вирішення через освітні ініціативи. Такі заходи є важливим кроком у формуванні екологічної свідомості та вихованні молоді, необхідним для забезпечення екологічно стабільного майбутнього.
Opmerkingen