Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним.
Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.
9 березня вся Україна відзначає річницю з дня народження великого сина України, нашого пророка Тараса Григоровича Шевченка, знаменного митця, художника і поета, його оживає його слово, пророче лунають його послання.
Будь-який рядок Кобзаря – це настанова від великого мислителя, це повчання від Батька нації, це біль та крик душі справжнього українця з чистою та щирою душею.
9 березня з учнями 1 класу було проведено виховну годину "Маленьким дітям про Великого Кобзаря". Школярі дізналися про цікаві моменти життя Шевченка, ознайомилися з деякими віршами видатного поета , з творчими надбаннями талановитого художника.
У 2 класі проведено патріотичну годину «Незабутній Шевченко». Учні дізналися про нелегке життя поета, переглянули його картини, послухали поезію, пригадали, де у повсякденному житті можна зустрітися з Кобзарем.
Учні 3 класу переглянули відео "Автобіографія українського кобзаря Шевченка Т.Г". Поспілкувались про його твори, картини, дізнались, чому він відомий у багатьох країнах.
У 4 класі пройшла класна година присвячена Т. Шевченку. Протягом тижня учні малювали поезію Шевченка, читали різні твори поета, в інтернеті знайшли і розповіли цікаві факти з життя і творчості митця. Переглянули сучасний мультик “Як Тарас Шевченко став зіркою” із серії “Книга-Мандрівка” та провели вікторину "Що ми знаємо про Шевченка?"
З метою вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка, виховання любові і поваги до спадщини, яку залишив поет, сприяння усвідомлення учнями великого внеску Кобзаря у розвиток мистецтва України класний керівник 5 класу Кузнецова О.В. провела інформаційну хвилинку "Дитинство Шевченка".
9 березня 2023 року учні 6 - 8 класів вшанували пам'ять великого сина українського народу, духовного гетьмана України Тараса Григоровича Шевченка. Учні підготували повідомлення про Кобзаря, декламували рядки з відомого послання "І мертвим, і живим, і ненародженим...", поділилися своїми думками щодо ролі Т. Г. Шевченка у національному відродженні українців.
Для учнів 9 - 11 класу - Круглий стіл "Сучасний погляд на творчість Тараса Шевченка", обговорили, чому саме зараз, як ніколи, слова, цитати, твори Кобзаря актуальні, доречні та пророчі. Дійшли до висновку, що вони – частина сучасної України.
Бібліотекарем Савкіною С.Ю. підготовлена віртуальна виставка "Кобзарю, знов до тебе я приходжу" https://www.youtube.com/watch?v=6wpXhJoouVg&feature=youtu.be
Пропонуємо переглянути декламацію вірша «Розрита могила» у виконанні Саєнко Лілії, учасниці Міжнародного конкурсу «Якби ти нас, Тарасе, чув!»
Віртуальна екскурсія до Національного музею Тараса Шевченка-3.
Завдяки перегляду цієї частини відеоекскурсії ви дізнаєтесь про повернення Тараса Шевченка в Україну після тривалих років розлуки. Із 1843 по 1847 рр. він плідно працював як художник: видав альбом офортів «Мальовнича Україна», залишив багато малюнків пам’яток української архітектури, традиційного побуту під час роботи в Київській археографічній експедиції.
Пропонуємо здійснити віртуальну подорож залами Національного музею Тараса Шевченка: https://www.youtube.com/watch?v=LrhgvQ7NcEE (тривалість: 6 хв. 44 сек.)
❗️ 🌼 🌻🌻🌻Онлайн-вікторина «Шевченко-художник у 1843-1847 рр.»: https://learningapps.org/watch?v=pxp0kqrh523
Comments